המלצות
"אין ספק שאירועי 130 סיפורים מעופפים יחקקו כאירוע בלתי נשכח למשתתפים ולרשת כותר ראשון" קרא
 
רחל לשם- מנהלת כותר ראשון, אירית ארבל- רכזת ההדרכה
בתהליך הקמת התערוכה "נסים ונפלאות" הוכחת נכונות להשקיע ללא גבול... תודה גדולה על היוזמה, המעוף, העצות הטובות, שיתוף הפעולה, תשומת הלב לפרטים, וההתלהבות. מרים פוזנר, מנהלת רשת בית אריאלה תגובות הקהל, ההורים והילדים, היו נלהבות. הם הביעו הערכה לחשיבה וליצירתיות שהושקעו בכל תחנה... רבים מהמבקרים בכל הגילאים באו לספר במהלך ההפנינג ובימים שאחריו כי נהנו מאוד. לכבוד שבוע הספר תשע"ג 2013 בחרנו בספריית הילדים והנוער ברמת-גן לקיים הפנינג ייחודי עם מיכל אדלר מ"מגלים עניין". בשיתוף פעולה איתה הגינו את הנושא ים של ספרים. הנושא טמן בתוכו קריצה לתקופות הקיץ וחוויות הים והציע לילדים וההורים את הים שיש בקרבתם - "ים של ספרים". האירוע שילב תחנות הפעלה, חוויה ופינת יצירה.
הגדרנו את האירוע כהפנינג משפחות כך שכולם הוזמנו לבוא ולהשתתף, ובחרנו כקהל יעד עיקרי את גילאי בית-ספר יסודי. לצד התחנות העיקריות, דאגה מיכל לפינות שבהן לא נדרשו מיומנויות קריאה וכתיבה כדי לאפשר גם לילדים צעירים יותר להשתתף. הילדים הוכנסו לאווירת האירוע כבר בפתיחה בה קיבלו בנדנות ואיפור סמלי של פיראטים, אלמנטים מהים ועוד. מיד אחר כך קיבלו ההורים והילדים הסבר ראשוני ממיכל אדלר על נושא ההפנינג –ים של ספרים ועל התחנות השונות שבו..
לאירוע הגיעו כ- 160 איש, הורים וילדים בגילאים שונים, שהסתובבו בין התפאורות המיוחדות, הציצו בתחנות השונות ונהנו מאווירת החגיגה. חלק מן הילדים עברו בין התחנות ובחרו מה מתאים להם ופעלו גם פעמיים ושלוש בתחנה לפי רצונם. משפחות רבות ישבו יחד בפינת היצירה ויצרו עבודות משותפות.
יצירות אמנות של חלק מהילדים וכן "סיפורי הצילו" שנכתבו הוכנסו לארון תצוגה והם מוצגים בספרייה לתקופת הקיץ. התפאורות והפעילויות שיצרה מיכל נוצרו במיוחד כדי להישאר בספרית הילדים לתקופה הקרובה כדי להוסיף צבע ועניין לאווירה בספרייה, ולאפשר לילדים ולהורים ליהנות מהם עצמאית בחופשת הקיץ.
תגובות הקהל, ההורים והילדים, היו נלהבות. הם הביעו הערכה לחשיבה וליצירתיות שהושקעו בכל תחנה, ולהשקעה של צוות הספרייה בפעילות מסוג זה. רבים מהמבקרים בכל הגילאים באו לספר במהלך ההפנינג ובימים שאחריו כי נהנו מאוד וישמחו להשתתף בפעילויות הבאות.
אנו מודים למיכל אדלר מ"מגלים עניין" על ההשקעה הרבה, וכן להנהלת הספרייה ולצוות שעמלו עבור הצלחת האירוע.
תודה לקהל שלנו על שיתוף הפעולה ולהתראות בספריה!!!


נועה דינר-ספריית הילדים המרכזית רמת גן
רצינו להודות לך מאד על החוויה אותה עברנו...פרק רציני בהיסטוריה של עם ישראל ומדינת ישראל כחוויה. בית הספר 'נועם' בנות ירושלים תודה על הפעילות המקסימה והיצירתית, המפעילה את הדמיון ומחברת את הילדים לטקסטים. נהדר! מיכל ברטל, בי"ס הירדן התכנים, חומרי הלמידה וההפעלות היו עשירים ומגוונים ותרמו רבות ללימוד חוויתי ואיכותי בבית הספר... הלמידה הייתה ערכית וחווייתית ביותר. אלי ברקוביץ, מנהל ממד שלהבת, נוף איילון הסדנא היתה מאוד יצירתית, חווייתית ומקורית. הילדים מאוד נהנו... תודה רבה על הרעיונות!!! בי"ס הדמוקרטי- קהילה ת"א בתכנית שנבנתה מתאפשרת לי חופשיות ונוחות ...על פי הבקשות והחלומות שלי. מעוררת עניין

הכל החל כשיצאתי בבגדי ספורט מביתי בתל אביב להליכה מהירה על שפת הים. צעדתי בשדרות בן-גוריון, ומצאתי את עצמי מול בית מספר 17 ליד הסככה של השוער המופקד על בית פולה ודויד בן-גוריון.
פתחתי את השער ונכנסתי פנימה. השוער הנהן לי בראשו. חלפתי בהתרגשות על פני הסלון והחדרים בקומה הראשונה, נשמתי אוויר היסטורי ודילגתי במדרגות אל הקומה השנייה. מול 20 אלף הספרים של בן-גוריון עצמתי לרגע את העיניים ופקחתי:  "פולה, השמיעי קול!"
החלטתי לחבר ספר שיתחבר לבית הזה. שהרי אין זה סתם בית, אלא ביתו התל אביבי של בן-גוריון שהכריז על הקמת מדינת ישראל! רציתי לחזור לחוויה שהייתה לי עם קריאת הספר "גיא אוני" מאת שולמית לפיד כשרציתי לנסוע מיד לראש פינה, וכתבתי את הספר "לבן-גוריון ובחזרה" כדי שהקוראים ירצו לרוץ מיד אל השדרה.
כך הגעתי אל מיכל מ"מגלים עניין". שיתפתי את מיכל במשאלה שלי והיא הבינה אותי מיד וקלטה את הקשר המיוחד בין הספר לבין הבית. תוך פרק זמן קצר ביותר פרשה מיכל בפניי תכנית מפורטת שהקימה את עלילת הסיפור לתחיה בתוך הבית ובסביבתו מנקודת מבטה של הילדה גיבורת הספר.
משתתפי האירוע הייחודי שהפעלנו בבית בן גוריון סקרו את הבית לשעה קלה בעיניים של בת עשר, ונקראו לקחת חלק בשורה מגוונת של חוויות במהלכן קראו פולה, דיברו פולה, חשבו פולה, טעמו פולה ואפילו נכנסו במלא מובן המילה לנעליים שלה.
התכנית מעוררת סקרנות, מוסיפה ידע, משלבת פעילות, מספקת הנאה ושמחה. בתוכה מתאפשרת לי חופשיות ונוחות, כי מיכל כתבה אותה ממש עבורי, על פי הבקשות והחלומות שלי.
זהבה קור, סופרת ילדים                                                                     מחברת הספר 'לבן גוריון ובחזרה'                                                             מצעד הספרים תשע"ג
זהבה קור- סופרת ילדים ונוער
הפעילות היתה מקסימה, מאורגנת ומתוכננת למופת... הילדים שיתפו פעולה כי עברו חוויה נהדרת. ברצוני להודות למיכל על הפעילות בנושא ששים שנה למדינה לילדי כתתי (ג'1) בבי"ס בר- אילן בכפר סבא.
הפעילות היתה מקסימה, מאורגנת ומתוכננת למופת. הרבה תכנים מעניינים וברורים.
הילדים שיתפו פעולה כי עברו חוויה נהדרת.
זו היתה המדרגה הראשונה לנושא ששים שנה למדינת ישראל.
יישר כח!

רבקה בורגר
מחנכת ג1
רבקה בורגר, בי"ס בר אילן כפר סבא
הגענו עם הרבה ציפיות וסקרנות... שאפשר לעשות כ"כ הרבה משימות כיפיות ומעניינות על מנהיגים. איריס שירי-חכמי השתתפנו בפעילות שתוכננה ובוצעה במקצועיות רבה בשילוב מחשבה יצירתית ולמידה "קצת אחרת"... חנית פרשטנד, מנהלת בי"ס מוריה ת"א תודה רבה על סדנא מושקעת, מרתקת ונעימה... הילדים היו פעורי פה! ליאת, מחנכת מבי"ס היובל, ת"א